Župnija v Lenartu se pripravlja na nujno obnovo strehe župnijske cerkve, ki jo je v zadnjih letih večkrat odkrilo neurje. Kot je povedal župnik, so tehnični pregledi pokazali, da nekateri strešniki ne zdržijo obilnega dežja in, da so prejšnja popravila le začasno blažila težave.
Na zahvalno in hkrati Lenartovo nedeljo je bila podpisana pogodba za sanacijo strešne konstrukcije in zamenjavo strešne kritine. Za izvedbo del je izbrano podjetje Knuplež iz Zgornje Velke, vrednost pogodbe pa znaša dobrih 248.000 evrov. Del stroškov je mogoče znižati z lastnim prispevkom lesa za ostrešje, zato so vabljeni vsi, ki bi lahko darovali les, da se obrnejo na Hansa Škofa, ki vodi in koordinira zbiranje. Župnija se obenem priporočajo tudi morebitnim donatorjem.
Gre za velik finančni zalogaj, ki ga župnija pokriva predvsem s prispevki vernikov, zato bodo poleg sredstev iz župnijskega proračuna iskali tudi prostovoljne prispevke in materialna darove je povedal župnik Marjan Pučko:


