Kmečka dekleta in žene v Cerkvenjaku zaznamovale 50 let delovanja

Društvo kmečkih deklet in žena Cerkvenjak je v petek, 5. junija, s slovesnostjo v domu kulture zaznamovalo 50 let neprekinjenega delovanja. Ob jubileju so članice izdale tudi zbornik z naslovom »Domače nam paše tudi po petih desetletjih«, v katerem so zbrale spomine, recepte in utrinke iz življenja na podeželju.

Na prireditvi so se poklonile nekdanjim predsednicam, dolgoletnim članicam in vsem, ki so soustvarjali eno najdejavnejših društev v občini. Danes društvo združuje okoli 60 članic, ki ohranjajo kulinarično in kulturno dediščino Slovenskih goric ter sodelujejo pri številnih izobraževalnih in promocijskih projektih. Jubilejno leto so v nedeljo, 7. junija, sklenile tudi z 10. Veselo kuharijo, na kateri je 15 ekip pripravljalo tradicionalne jedi na žlico.

Kot je ob tem povedala predsednica društva Lidija Šipek, želijo v društvu tudi v prihodnje povezovati generacije, spodbujati lokalno pridelano hrano in krepiti vlogo žensk na podeželju:

Preberite tudi

PGD Biš praznuje 150 let delovanja

Prostovoljno gasilsko društvo Biš letos zaznamuje izjemen jubilej – 150 let delovanja. Stoletje in pol predanosti, prostovoljstva, pomoči ljudem ter povezovanja lokalne skupnosti predstavlja pomemben mejnik ne le za društvo,

Preberi več »
Iskanje

Karkoli te zanima, naš iskalnik najde! Od preteklih novic in dogodkov do arhiva oddaj.