V Prostovoljnem gasilskem društvu Osek so 24. aprila doživeli prav poseben in ponosen trenutek – v domači kraj je prispelo novo gasilsko vozilo GVC-1. Prihod pomembne pridobitve so pospremili s slavnostnim sprejemom, ob zvokih siren in v spremstvu domačega voznega parka ter prijateljskih gasilcev iz avstrijskega kraja St. Anna am Aigen.
Novo vozilo predstavlja velik korak naprej za društvo in pomembno okrepitev operativne pripravljenosti. Kot je ob tem povedal predsednik društva Aleš Škrobar, bo GVC-1 bistveno prispeval k večji varnosti krajanov in hitrejšemu ter učinkovitejšemu posredovanju ob intervencijah:
FOTO: PGD Osek