Martin Breznik: Omrežje v Slovenskih goricah med slabše pokabliranimi

Župan Občine Sveta Ana in predsednik Sveta območno razvojnega partnerstva Slovenske gorice Martin Beznik opozarja, da je elektro omrežje v Slovenskih goricah med slabše pokabliranimi na Štajerskem.

Delež kablov, položenih v zemljo, je med najnižjimi, zato je območje bolj izpostavljeno izpadom ob neurjih in zimskih obremenitvah. Nedavni snegolom je jasno pokazal, da so dotrajani drogovi in premalo sistematično vzdrževanje resen izziv. Občine na težave redno opozarjajo pristojne, a konkretnejših ukrepov za stabilnejšo in varnejšo oskrbo z električno energijo v regiji v zadnjem desetletju ni bilo:

Prav zdaj smo z vami na frekvenci 96,4 MHz

Preberite tudi
Iskanje

Karkoli te zanima, naš iskalnik najde! Od preteklih novic in dogodkov do arhiva oddaj.