Narava letos kmetom v Slovenskih goricah že pokazala zobe

Letošnje leto je kmetovalcem že v prvih mesecih prineslo vrsto vremenskih nevšečnosti. Pozeba, suša in neurja so v prvih petih mesecih leta zaznamovali številne kmetijske površine, posledice pa so ponekod že vidne na pridelku.

O razmerah v kmetijstvu smo mi govorili z vodjo Kmetijske svetovalne službe Lenart pri KGZS Ptuj Francijem Ornikom, ki je povedal, da je letošnje leto glede vremenskih razmer zahtevno:

Ornik še spomni, da država več ne povrne škode za vsako naravno nesrečo, če ta ni v večjem obsegu:

Preberite tudi
Iskanje

Karkoli te zanima, naš iskalnik najde! Od preteklih novic in dogodkov do arhiva oddaj.