V Mariboru se urbano čebelarjenje vse bolj razvija in postaja pomemben del mestnega okolja.
Kot poudarja predsednik Čebelarskega društva Maribor – mesto, Maks Selinšek, je med, pridelan v mestu, izjemno kakovosten:
Otvoritev učnega čebelnjaka je spremljal tudi praznik čebel in narave oziroma medeni dan na tržnici:
Maks Selinšek ob tem še dodaja, da imajo trenutno po celem mestu veliko število čebelnjakov in da občani to zelo dobro sprejemajo:


