Vsaka zima na cestah zahteva svoj davek, kot nam je povedal župan Občine Benedikt Milan Repič, pa je letošnja zima še posebej močno zaznamovala stanje občinskih cest.
Zaradi pogoste uporabe soli, nizkih temperatur in zmrzali so številna vozišča poškodovana, razpoke in posedki pa predstavljajo vse večjo nevarnost za prometno varnost. V občini so zato izvedli obsežna vzdrževalna dela, ob tem pa uvedli tudi nove tehnologije za podaljšanje življenjske dobe cest. Gre za odseke Benedikt–Osek, Benediški vrh–Drvanja–Spodnja Ročica ter v Industrijski coni:
Ob tem pa skozi vse leto potekajo tudi druga vzdrževalna dela na cestah:
FOTO: Občina Benedikt


