V Slovenskih goricah v zadnjih letih beležijo vse pogostejšo prisotnost dveh pomembnih vodnih sesalcev – vidre in bobra.
Njuna vrnitev in širjenje sta pomemben pokazatelj izboljšanja stanja vodnih ekosistemov, zlasti v porečju reke Pesnice. Več pa Robert Šiško:
Prisotnost vidre in bobra v Slovenskih goricah tako kaže na postopno okrevanje narave. Oba živalska predstavnika prispevata k večji biotski raznovrstnosti in stabilnosti vodnih ekosistemov. Njuna vrnitev pa hkrati odpira tudi vprašanja sobivanja človeka z naravo, ki bodo v prihodnje zahtevala premišljene in trajnostne rešitve.


