Med mladimi vse več žrtev zaradi izsiljevanja in groženj

V Mariboru so prejšnji teden potekale hišne preiskave v povezavi s sumom izsiljevanja. Po ugotovitvah kriminalistov sta dve osebi izsiljevali dva mladoletnika in od enega z grožnjami izterjali najmanj 62.000 evrov. Kot je v izjavi za medije povedal vodja mariborskih kriminalistov Stanko Vidovič, je za kaznivo dejanje izsiljevanja zagrožena kazen od enega do osmih let zapora:

Izsiljevanje oseb za denar ali druge dobrine ali usluge je izjemno resen in zaskrbljujoč pojav, s katerim se je včasih težko spopadati že starejšim, otroci pa so zaradi svoje mladosti v še posebno ranljivem položaju. Situacije, v katerih je otrok žrtev izsiljevanja, od vseh odraslih terjajo hitro, premišljeno, učinkovito in strokovno reagiranje z namenom zaščite otroka pred nadaljnjim izsiljevanjem.

Preberite tudi

Gostilna 29

PONEDELJEK, 22. junij TOREK, 23. junij SREDA, 24. junij ČERTEK, 25. junij PETEK, 26. junij Vsak dan nudijo še: Malice strežejo: 10.00 – 14.00 Telefonska številka: 02 720 62 81

Preberi več »

Lenarški hram

PONEDELJEK, 22. junij TOREK, 23. junij SREDA, 24. junij ČETRTEK, 25. junij PETEK, 26. junij Cena malice: 6,50 € Posebna ponudba:  v torek in četrtek cenejše malice za upokojence (5,50

Preberi več »
Iskanje

Karkoli te zanima, naš iskalnik najde! Od preteklih novic in dogodkov do arhiva oddaj.