Po lanskih obsežnih poplavah Direkcija za vode RS namenja nekaj več pozornosti urejanju vodotokov, ob tem pa je nujno sodelovanje med državnimi institucijami, lokalnimi skupnostmi in državljani ter državljankami, saj le s preventivnim in proaktivnim gospodarnim ravnanjem preprečimo najhujše. Tudi v Slovenskih goricah so že lani in letos ponovno ob hujših nalivih in daljšem obdobju dežja bregove prestopili tudi manjši potoki.
Ob rednem vzdrževanju pretočnosti rek in potokov ter odgovornem ravnanju z okoljem pa lahko znatno zmanjšamo poplavno ogroženost. Najpogostejši vzroki naraščanja vodostajev in poplav na vodotokih so namreč tako imenovani plavni čepi v strugah neurejenih vodotokov, ki onemogočajo normalni pretok vode. Tudi zato so se v Benediktu lotili urejanja enega odseka potoka Drvanja, več o tem pa nam je povedal župan Milan Repič:
FOTO: Občina Benedikt
Fotografija je simbolična.

