ZDRAVSTVENI DOM LENART OSTAL BREZ DIREKTORJA IN DVEH DRUŽINSKIH ZDRAVNIC, KAJ BO Z 2000 PACIENTI ŠE NI ZNANO

Direktor Zdravstvenega doma Lenart dr. Jožef Kramberger po 26 letih zapušča vodstveni položaj, zaradi odhoda dveh družinskih zdravnic pa naj bi brez osebnega zdravnika v osrčju Slovenskih goric ostalo več kot 2 tisoč pacientov.

Odstop direktorja zdravstvenega doma, ki pokriva 6 občin in nudi zdravstveno oskrbo za nekaj več kot 20 tisoč prebivalcev, je za Radio Slovenske gorice potrdila Klavdija Dvoršak, namestnica direktorja:

Odhodi zdravnikov k zasebnikom zaradi boljših pogojev dela in plačila niso nekaj novega. Glede na število prebivalcev in normative drugod po Evropski uniji, bi v Sloveniji potrebovali 800 družinskih zdravnikov. V primeru, da za dve družinski zdravnici v Zdravstvenem domu Lenart ne bodo našli zamenjave, bo brez izbranega zdravnika ostalo približno 2800 pacientov. Prva zdravnica je ambulanto v Zdravstvenem domu Lenart že zapustila in odprla koncesijsko v Poljčanah, druga zdravnica pa bo prenehala delati čez dober mesec.

Namestnica direktorja zagotavlja, da bodo za paciente zdravnice, ki je že odšla, poskrbeli, za ostalih 2 tisoč pacientov pa še nimajo rešitve. V reševanje težave se je vključila tudi občina, ki bo skušala najti novega koncesionarja. Glede na veliko število bolnikov, ki so ostali brez zdravnika, so Ministrstvo za zdravje zaprosili tudi za odprtje ambulante za neopredeljene paciente, a možnosti, da bi jo dobili v kratkem, so zelo majhne. Govori Klavdija Dvoršak:

Prav zdaj smo z vami na frekvenci 96,4 MHz

Preberite tudi
Iskanje

Karkoli te zanima, naš iskalnik najde! Od preteklih novic in dogodkov do arhiva oddaj.